Kaan Air , Almanya’nın Sande Şehrinde konuşlu helikopter operatörü WIKING HELICOPTER SERVICE’in %60 hissesini satın aldığını duyurmaktan mutluluk duyar.

Wiking , uluslararası petrol ve gaz firmalarına deniz aşırı uçuş sağlama onusunda lider bir firmadır. Ayrıca uzak kıyı rüzgar enerjisi endüstrisine personel ve malzeme nakli hizmeti de vermektedir. Wiking ; Sikorsky,Leonardo ve Airbus helikopterlerinden oluşan 9 helikopterlik filosu ve 75 çalışanı ile faaliyet göstermektedir.

Kaan Air Yönetim Kurulu Başkanı Ferda YILDIZ, Linnhoff Schiffahrt GmbH & Co.KG firması ile Kaan Air ve Wiking ’I bir araya getirerek anlaşmaya varılmasından dolayı çok memnun olduğunu, Kaan Air ’in hizmetlerinin yeni faaliyetlerle genişleyerek değişik alanlara yönelme fırsatının şirketimizi heyecenlandırdığını ve bu faaliyetlerin uzun dönemde gelişmesi için çok güçlü platform kurmayı amaçladığını belirtti.

Kaan Air olarak bu anlaşmanın bize önemli katkılar sağlamasını sabırsızlıkla bekliyoruz.

StarFlight Avustralya, 50 yıllık endüstri deneyimine sahip CareFlight Grubu, Queensland ve Kaan Air ortak girişiminden oluşmakta olup Avustralya ve Asya Pasifik bölgesinde devlet kurumlarına, ticari operatörlere ve özel kuruluşlara helikopterlerle hava ambulans, havadan yangınla mücadele ve lojistik destek hizmetleri sağlamaktadır.

Birdview İtalya , 2009 yılında TRADEWAYS SA ve Net-AirX İtalya ortaklığında kurulmuştur .Şirket kuruluş tarihinden bugüne kadar multispektral ölçümler ile yüksek ve orta gerilim güç hatları üzerinde görüntüleme ve raporlama konusunda uzmanlaşmıştır.

Envanterinde bulunan kamera, sensör ve gimballar ile farklı model helikopterler için mevcut monte sertifikaları (AS 350, SA315, Bell 206, Bell 407 ve AW119) ile birçok müşteri ve ortaklara birden fazla konfigürasyonda bu teknolojinin kullanımını sağlamaktadır. Elektrik sektöründen alınan sertifikalar ile bütün işler uzmanlar tarafından gerçekleştirilmektedir.Şirket Kasım 2009’dan bu yana UN,EN, ISO 9001:2008 belgesi ile operasyonlarını sürdürmektedir. Ocak 2016 yılında Kaan Air, Birdview İtalya’nın kurumsal yapısına katılarak büyük hissedarı olmuştur.

Türkiye’nin köklü kuruluşlarından Başarı Holding A.Ş  ve ABD’nin öncü medikal havacılık şirketi Air Methods’un ortak girişimi ile kurulan Helistar, bu güç birliğinin yarattığı sinerjiden yola çıkarak hava ambulans hizmetleri, arama-kurtarma, orman yangınlarıyla havadan mücadele , elektrik iletim hatlarının havadan denetimi ve lazer tarama hizmetleri vermektedir. HeliStar, Başarı Holding’in diğer bir iştiraki olan  Kaan Air’in modern tesislerinde müşterileri için öncü, güvenli ve güvenilir çözüm ortağı olmayı amaçlamaktadır.

2015 yılında  kurulan Kaan Air Avusturalya, Kaan Air Türkiye’nin yurtdışı şubesi olup Başarı Grubunun bir iştirakidir. Kaan Air A.Ş. ve Kaan Air Australia  kurumsal, özel sektör, kamu ve devlet kurumlarına hizmet vermekte olup, bugüne kadar uzun vadeli projelerde yer almıştır. Kaan Air Australia, tüm helikopter satış aşamalarında hizmeti ve desteği en yüksek kalite ile müşterilerine sunmaktadır.