HANGARLAMA / HELİPORT

Türkiye’nin ilk ve tek tescilli büyük heliportu olarak 2012 yılında Başarı holding bünyesindeki Kaan Air tarafından İstanbul Maslak/Ayazağa’da kurulan Kaan heliport, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım ve Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız tarafından hizmete açılmıştır.

Kaan Heliport, büyük heliport lisansı alarak Türkiye’nin ilk ve tek helikopter havalimanı olarak, İstanbul’un merkezinde, Maslak Ayazağa’da 22 dönümlük bir alanda 11 dönüm apron üzerine kurulmuş olup, kapalı alanı 16 büyük boy helikopter kapasitesine sahiptir.  Leonardo (AgustaWestland) EASA onaylı JAR 145 standartlarında Bölgesel bakım ve onarım merkezi haline gelen Kaan Heliport, hangarlama , helikopter iç donanım montaj merkezi olarak da hizmet vermektedir. Aynı zamanda helikopter kiralama, teknik danışmanlık ve bakım hizmetlerinin de sunulduğu Kaan Heliport’un misafir pilot ve teknisyenlerin ağırlanacağı, tam donanımlı ofis alanları da mevcuttur.

2016 yılında Kaan Heliport , gece uçuşlarına uygun hale getirilmiş olup SGHM’den “Gece Uçuşlarına Uygunluk“  sertifikası almıştır. 24 saat hizmet verir hale gelen Kaan Heliport ‘ta gündüz yapılan Istanbul üzeri helikopter turları gece şartlarında da yapılır hale gelmiştir.

İstanbul  kara ulaşımının yoğun olduğu saatlerde gece uçuşuna izin verilen Heliportlar ile Hava limanları arası transferler gece şartlarında da rahatlıkla yapılmaktadır. Tüm bu hizmetlerin yanı sıra gece fotoğraf ve film çekimleri için İstanbul merkezine 5 dakikalık uçuş mesafesinde olan KAAN HELIPORT yoğun olarak kullanılmaktadır. Kaan Air sunduğu hizmetler zincirine bu son kattığı halka ile gücünü ve sektöre verdiği önemi bir kez daha kanıtlamıştır.