ÇOK YÖNLÜ – YENİ NESİL

En zorlu operasyon şartlarında çok yönlü kabiliyet için performans sıralamasında sınıfında lider olan AW 169, son nesil 4.6 ton ağırlığa sahip çift motorlu helikopterdir. Dünyanın en modern hafif-orta sınıf helikopteridir.

Perfomans ve güvenlik için en son FAA ve EASA Part 29 standartları da dahil olmak üzere en zorlu piyasa ve otorite gerekliliklerini fazlasıyla karşılamaktadır.
Optimize edilmiş durumsal farkındalığı ve minimize edilmiş iş yükünü sağlamak için tam dijital “glass cockpit” ve mükemmel dış görünüşe sahip gelişmiş açık mimari avionik donanım, pilotların kullanımına sunulmuştur.

Görev çeşitliliğine uyum sağlamak üzere kolay giriş-çıkışı sağlayan ve sabit yükseklikteki seri olarak yapılandırılabilen, geniş bir kabin sunmaktadır.

  • 6.3 m3 hacminde geniş, sessiz ve aydınlık iklimlendirilmiş 1.4 m3 bagaj kapasitesine sahip opsiyonel iç dizaynlı lüks kabin
  • FAA/EASA Part 29 emniyet standarlarına uyumluluk
  • Hover esnasında yüksek performans, yüksek sürat ve yolcu konforu için uçuş süresini en aza indiren 2 adet Pratt & Whitney Canada PW210A motor (FADEC)
  • Tam dijital “glass cockpit” barındıran açık mimari aviyonik paketi ile pilota maksimum durumsal farkındalık sağlama

Detaylı bilgi için E-Posta: sales@kaanair.com

Ağırlık
Maks.Kalkış Ağırlığı 4600 Kg
Motor Gücü (2 x Pratt & Whitney Canada PW210A-FADEC)
Kalkış Gücü 2X1,000 shp (FADEC)
Mürettebat
Pilot / Yolcular 1-2 / 10
Harici Boyutlar
Uzunluk (Paller Dönerken) 14,65m
Yükseklik 4,50m
Ana Rotor Çapı 12,12m
Gövde Yüksekliği 0,50m
Dahili Boyutlar
Genişlik 2,05m
Yükseklik 1,32m
Uzunluk 2,77m