Havacılık sektörünün öncü kuruluşlarından Kaan Havacılık Sanayi ve Ticaret A.Ş., Başarı Holding bünyesinde 2000 yılında İstanbul’da kurulmuştur.

Kaan Air, 2002 yılından itibaren, helikopter satışı, kiralama, VIP taşımacılık, hava taksi, helikopter turları, havadan fotoğraf ve film çekim faaliyetlerinin yansıra, orman yangınları ile havadan mücadele, elektrik iletim hatlarının havadan takibi, OFFSHORE, EMS gibi devlet ve özel sektöre gerçekleştirdiği kalite hedefli başarılı projelerle pazardaki varlığını büyütmeye devam etmektedir.

Dünyanın önde gelen farklı kategorideki helikopter üreticilerinin “exclusive” distribütörlüğü ile birlikte, 2017 yılından itibaren ABD’li iş jeti üreticisi Gulfstream’in Türkiye Ticari Satışlar Temsilcisi olarak faaliyetlerine devam etmektedir. Kaan Air, Türkiye başta olmak üzere Amerika, Avustralya, Almanya ve İtalya’daki ortaklık ve iştirakleri ile yurt dışında da önemli projelerde yer almaktadır.

Kaan Air’in, İstanbul Ayazağa’da 22 dönümlük bir alan üzerine kurulmuş olan tesisinde yaklaşık 16 helikopter hangarlama kapasitesi mevcuttur. Tesis, Türkiye’nin tescilli en büyük heliportu olup, aynı zamanda Leonardo Helicopters’in EASA onaylı JAR145 standartlarında “Bölgesel Bakım ve Onarım Merkezi”dir.

Kaan Air, bilgili ve deneyimli profesyonel ekibi ile Türk havacılık sektörüne öncülük eden firmalardan biridir.