Kaan Air Filosuna Yeni Bir AW109SP GrandNew Eklendi
17 Mayıs 2013

Türkiye’de önde gelen kişi ve kuruluşlarına farklı model ve konfigürasyonlarda helikopter satışını gerçekleştirmiş olan Kaan Air, filosuna bir kez daha Agusta AW109SP Grandnew helikopteri ekledi.

Kalitesi kanıtlanmış Grand platformunun en son modeli olan GrandNew, pilotlara, hafif sınıf çift motorlu helikopterlerde daha önce hiç görülmemiş seviyede durumsal farkındalık ve uçuş yönetimi olanağı sunan yeni bir kokpit ve Dikey Yardımlı Yaklaşma kabiliyetine (LPV) sahip. Yeni dört eksenli dijital oto pilot, Uçuş Yönetim sistemi (FMS) ile birlikte gelen Sentetik Görüş (EFIS), Çarpışmayı Önleyici İkaz Sistemi (TAWS), Gökyüzünde Otoyol (HITS), entegre uçuş kaydı fonksiyonları, Geliştirilmiş Görüntü Sistemi (EVS) ve çok fonksiyonlu GPS sistemi ile güvenliğinin artırılmasına katkıda bulunuyor. Son teknolojilerle tasarlanan GrandNew, bir yandan yüksek performans ve sürat yeteneği ile rahat bir yolculuk imkanı sunarken, diğer yandan, hafif çift motorlu helikopter kategorisinin tipik uygun fiyat özelliğinden taviz vermiyor.

Bugüne kadar 40’tan fazla ülkede 196’dan fazla müşteriye 320’un üzerinde GrandNew helikopteri satıldı. Helikopterler VIP/şirket ve yolcu taşımacılığı, EMS/Arama-Kurtarma, offshore (açık deniz ulaştırma), liman pilotaj görevlisi ulaştırma(HPS), elektronik haber toplama (ENG), güvenlik ve devriye görevlerini de içeren çok çeşitli alanlarda kullanılıyor.