HANGAR/HELİPORT

2012 yılında Başarı Holding bünyesindeki Kaan Air tarafından kurulan   heliport , hangarlama ve bakım hizmetleri İstanbul’un merkezinde Ayazağa / Maslak’ta Ulaştırma,Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım ve Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız tarafından hizmete sokulmuştur.

Türkiyenin ilk ve tek büyük tescilli heliportu olan Kaan Heliport, İstanbul’un merkezinde, Maslak Ayazağa’da 22 dönümlük bir alanda 11 dönüm apron üzerine kurulmuş olup, AgustaWestland’ın JAR 145 standartlarında Bölgesel bakım ve onarım merkezi haline gelen Kaan Heliport, aynı zamanda hangarlama ve helikopter iç donanım montaj merkezi olarak da hizmet vermektedir.Hangarlamanın yanı sıra kiralama, teknik danışmanlık ve bakım hizmetlerinin de sunulduğu Kaan Heliport’un kapalı alanı 16 büyük boy helikopter kapasitesine sahip olup, ayrıca misafir pilot ve teknisyenlerin ağırlanacağı, tam donanımlı ofis alanları da mevcuttur.

Kaan Air’ın Ayazağa-ISTANBUL’da bulunan heliportu ”KAAN HELİPORT“ gece uçuşlarına uygun hale getirilmiş olup SHGM’den “Gece Uçuşlarına Uygunluk“ sertifikası almıştır. 24 saat hizmet verir hale gelen KAAN HELIPORT’da gündüz yapılan Istanbul üzeri helikopter turları gece şartlarında da yapılır hale gelmiştir.

İstanbul kara ulaşımının yoğun olduğu saatlerde gece uçuşuna izin verilen Heliportlar ile Hava limanları arası transferler gece şartlarında da rahatlıkla yapılabilecektir. Tüm bu hizmetlerin yanı sıra gece fotoğraf ve film çekimleri için İstanbul merkezine 5 dakikalık uçuş mesafesinde olan KAAN HELIPORT’un yoğun olarak kullanılması beklenmektedir. Kaan Air sunduğu hizmetler zincirine bu son kattığı halka ile gücünü ve sektöre verdiği önemi bir kez daha kanıtlamıştır.